Współpraca z RAUN nabiera tempa - studenci SAN w Wiedniu i Bratysławie!

W dniach 10-12 maja 2017 roku dwoje studentów Społecznej Akademii Nauk w Warszawie wzięło udział w pierwszej sesji programu RAUN (Regional Academy on the United Nations) w Bratysławie i w Wiedniu. RAUN jest organizacją organizującą studentom prowadzenie badań naukowych, a SAN jako jedyna uczelnia z Polski podpisała wiosną br. z Akademią umowę o współpracy. W tym roku temat przewodni spotkań to: „Kobiety i dziewczęta w zmieniającym się świecie: perspektywy i wyzwania”.

Studenci uczestniczyli w serii interesujących wykładów, obejmujących m.in. tematykę obecnych wyzwań dla kobiet w relacjach międzynarodowych, ochronę kobiet w prawie międzynarodowym, świadomość kulturową oraz wyzwania dotyczące uchodźców płci żeńskiej. Każdy z uczestników przypisany został również do jednego z dwunastu tematów, składających się na roczny cykl badań. Katarzyna Kamińska będzie się zajmować tematem: „rola kobiet i dziewcząt w zapobieganiu brutalnemu ekstremizmowi i radykalizacji”, a Daniel Jarzębski - „media społecznościowe – jak pomagają przemytnikom w przerzucaniu ludzi do Unii Europejskiej”. Druga sesja, na której na pewno nie zabraknie naszych studentów, odbędzie się w dniach 4-6 września w Pradze.