Współpraca SAN Warszawa i IFMA Polska

Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, że 12 czerwca br. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie oraz IFMA Polska podpisały umowę o współpracy.

IFMA [International Facility Management Association] to prestiżowa organizacja o zasięgu globalnym. Członkostwo w IFMA to szansa i możliwość osiągnięcia doskonałości w zarządzaniu nieruchomościami poprzez korzystanie ze standardów i dobrych praktyk tworzonych przez organizację, a także wymianę doświadczeń pomiędzy jej członkami.

Partnerzy IFMA Polska to m.in.:

• Organizacje i stowarzyszenia branżowe działające na rynku nieruchomości;
  • Firmy doradcze i agencje nieruchomości;
  • Firmy świadczące kompleksowe usługi w obszarze zarządzania nieruchomościami;
  • Firmy rekrutacyjne i świadczące usługi zatrudnienia w obszarze zarządzania nieruchomościami;
  • Firmy consultingowe;
  • Właściciele nieruchomości;
  • Partnerzy technologiczni operujący na rynku FM;
  • Deweloperzy i firmy FIT-outowe;
  • Firmy prawnicze i kancelarie prawne specjalizujące się w obsłudze prawnej nieruchomości.

W ramach współpracy pomiędzy IFMA Polska a SAN Warszawa m.in. uruchomiony został nowy profil na kierunku Zarządzanie - Facility Management. Absolwenci Zarządzanie - Facility Management poza dyplomem ukończenia studiów magisterskich, otrzymają również prestiżowy certyfikat zawodowy IFMA.

W obszarze obsługi nieruchomości i świadczenia usług na rzecz nieruchomości w Polsce działa około 4 tys. firm w których zatrudnione jest ponad 5 mln osób. Jest to ogromny rynek pracy o wartości 6-7% polskiego PKB, gdzie średnie wynagrodzenie znacznie przewyższa średnie wynagrodzenie w kraju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy stworzyliśmy specjalizację, której absolwenci wiedzą jak kompleksowo zarządzać nieruchomościami w obszarach świadczenia usług na rzecz użytkowników oraz obsługi infrastruktury - mówi dr Agnieszka Olechno-Kulas, członek zarządu IFMA Polska.

Dlaczego warto wybrać tę specjalizację?

Rynek nieruchomości zalicza się obecnie do najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków pracy, a rynek usług Facility Management jest rynkiem usług wymagających wysokiej klasy specjalistów w zakresie kompleksowego zarządzania, administracji, budowania relacji międzyludzkich, komunikacji, ale także znajomości techniki i technologii wykorzystywanych w budownictwie, standardów i norm międzynarodowych oraz prawa krajowego i międzynarodowego. Studenci specjalizacji Facility Management rozwiną swoje umiejętności inżynierskie oraz menadżerskie w zakresie zarządzania budynkami. Zapoznani zostaną z tradycyjnymi i najnowszymi systemami sterowania komfortem fizycznym i bezpieczeństwem w budynku. Zostaną przygotowani do podejmowania decyzji w zakresie eksploatacji, utrzymania i wykonywania remontów instalacji technicznych w budynkach.

Kończąc studia na kierunku Zarządzanie o profilu Facility Management uzyskają Państwo bardzo szerokie spektrum wiedzy, kompetencji i umiejętności, które pozwolą na znalezienie odpowiedniego zatrudnienia zgodnego z posiadanym wykształceniem. Ze względu na praktyczny charakter prowadzonych zajęć będą Państwo mogli podjąć pracę w renomowanych firmach krajowych i międzynarodowych, a już podczas studiów będą Państwo mogli odbyć praktyki zawodowe w najlepszych firmach działających na rynku nieruchomości.

Absolwenci Facility Management będą mogli podjąć pracę w:

• organizacjach i stowarzyszeniach branżowych działających na rynku nieruchomości
  • firmach świadczących usługi zarządzania nieruchomościami, obsługi technicznej nieruchomości, usług infrastrukturalnych;
  • firmach doradczych i agencjach nieruchomości
  • firmach prowadzonych na zasadach własnej działalności gospodarczej;
  • jednostkach administracji rządowej i samorządowej w wydziałach: nadzoru budowlanego, architektury, infrastruktury.

O profilu Facility Management na kierunku Zarządzanie możecie przeczytać więcej pod niniejszym linkiem.