Studia II stopnia

Stosunki międzynarodowe*

Już od 480 zł płatnych w 10 ratach

We współczesnym świecie przepływ informacji za pośrednictwem wszechobecnego Internetu następuje błyskawicznie. Także transport towarów i podróże do nawet najdalszych zakątków globu nie stanowią już żadnego problemu, a ich koszt spada. Stabilność polityczna i gospodarcza, a także społeczna, zarówno w wymiarze krajowym, regionalnym, jak i ogólnoświatowym, to zjawiska nierozłączne. Dlatego obecne w nauce tradycyjne podziały na nauki polityczne, ekonomiczne i o zarządzaniu tracą na aktualności, a poszczególne gałęzie wiedzy się wzajemnie przenikają i uzupełniają.

Aby lepiej rozumieć mechanizmy rządzące współczesnymi międzynarodowymi stosunkami politycznymi, gospodarczymi oraz kwestiami społecznymi, relacjami między państwami, organizacjami międzynarodowymi i wielkimi koncernami, potrzebna jest zatem wiedza interdyscyplinarna. Jest ona coraz wyżej ceniona przez pracodawców zarówno z biznesu, jak i administracji publicznej, poszukujących pracowników potrafiących poruszać się w zawiłościach sytuacji polityczno-gospodarczej w różnych regionach świata, potrafiących nawiązywać kontakty biznesowe i osobiste z ludźmi z różnych kręgów kulturowych, wdrażać różne systemy zarządzania, pozyskiwania informacji, zarządzania ryzykiem, potrafiących realnie ocenić zagrożenia, ale i dostrzec szanse pojawiające się w handlu zagranicznym czy inwestycjach w różnych zakątkach globu. Krzewienie takiej wiedzy i takiego jej rozumienia – multi- i interdyscyplinarnego, praktycznego i podlegającego ustawicznej aktualizacji, jest ambicją Społecznej Akademii Nauk.

Wybitni wykładowcy, praktycy

• prof. zw. dr hab. Janusz Symonides;
  • prof. zw. dr hab. Władysław Szymański;
  • prof zw dr hab. Urszula Żuławska
  • prof. dr hab. Marta Juchnowicz;
  • dr hab. Jan Woroniecki, prof. SAN
  • dr hab. Konrad Raczkowski, prof. SAN
  • dr hab. Wojciech Nasierowski, prof. SAN
  • dr Ewa Gołębiowska;
  • dr Andżelika Kuźnar;
  • dr Anna Migdał;
  • dr Dominik Skopiec;
  • dr Violetta Wróblewska.

Dlaczego warto?

• Zajęcia prowadzone są przez wybitnych naukowców, praktyków polityki zagranicznej, ambasadorów i przedstawicieli świata biznesu;
  • Ćwiczenia i konwersatoria pomagają w doskonaleniu tak przydatnych w życiu zawodowym umiejętności efektywnej pracy i komunikacji w zespołach;
  • Prężnie działające Koło Naukowe SM pomaga rozwijać własne zainteresowania studentów oraz zdobywać pierwsze doświadczenia w działaniu w środowisku międzynarodowym;
  • Studenci mogą sprawdzić dotychczasowe umiejętności i nabyć nowe doświadczania, angażując się w organizację wydarzeń: konferencji naukowych, seminariów, wykładów otwartych i spotkań ze znanymi osobistościami ze świata biznesu, polityki i nauki;
  • Studiując na tym kierunku masz dużą szansę na rozwój i zdobycie cennego doświadczenia dzięki licznym spotkaniom ze znanymi osobami ze świata polityki i dyplomacji oraz praktykom w instytucjach rządowych oraz firmach prywatnych współpracujących z SAN;
  • Przywiązujemy duże znaczenie do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności. programy studiów są konsultowane z przedstawicielami pracodawców i biznesu;
  • Szybko reagujemy na zmiany zachodzące na rynku pracy i dostosowujemy realizowane zagadnienia do oczekiwań pracodawców.
  • Realizujemy wybrane przedmioty w języku angielskim.