Dni Otwarte pod hasłem PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Jak przekuć pasję w biznes? Jak planować własną karierę? W jaki sposób budować na rynku silną markę? Jak zbudować strategię marki w mediach społecznościowych?
W jaki sposób globalne korporacje prowadzą swoje działania wizerunkowe?

To pytania-wyzwania z którymi każdego dnia mierzą się studenci Społecznej Akademii Nauk na kierunku Zarządzanie. Ale nie tylko oni – zapraszamy na otwarte Dni Przedsiębiorczości, spotkanie dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem studiów na SAN, jak również dla obecnych studentów SAN, którzy planują założenie własnej działalności gospodarczej. Otwarte Drzwi na kierunku Zarządzanie to warsztaty, wykłady praktyków rynku, ale również doskonała okazja, żeby w nieformalnej atmosferze porozmawiać z wykładowcami. To także okazja, aby
w praktyce się przekonać jakie są kolejne kroki przy planowaniu założenia działalności gospodarczej, jak zbudować markę na silnych fundamentach oraz jak zaplanować swoją karierę.

Pierwszy dzień rozpoczniemy od warsztatu przedsiębiorczości i poznania ogólnych zagadnień związanych z otwieraniem firmy. Dzięki spotkaniu z dr Aleksandrą Jackiewicz, opiekunką merytoryczną kierunku Zarządzanie na Społecznej Akademii Nauk dowiecie się jak przygotować się do zakładania działalności. Przedstawimy Wam plusy prowadzenia własnego biznesu, powiemy też o ryzykach i wyzwaniach, o których powinniście wiedzieć. Drugie spotkanie odpowie Wam na pytanie, dlaczego warto wybrać Clark University i studia w języku angielskim, prowadzące do uzyskania amerykańskiego dyplomu Master.

Drugi dzień to spotkanie nie tylko z wykładowcami Społecznej Akademii Nauk, ale również wspaniałymi praktykami rynku. Zaczniemy od warsztatu, który z pewnością zainteresuje każdego z Was – dr Anna Migdał odpowie na pytanie jak planować własną karierę i wyjaśni na co zwrócić uwagę zastanawiając się nad wyborem zawodowej ścieżki i kierunku studiów. Podczas warsztatu o planowaniu kariery dowiecie się jak najlepiej zaprezentować siebie, w jaki sposób stworzyć portfolio i CV najlepiej oddające Wasze umiejętności oraz jak kreować własny wizerunek w otoczeniu biznesowym. Dzięki wykładowi dr Macieja Dębskiego, prodziekana Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie poznacie zasady budowania mocnych fundamentów marki – porozmawiamy o networkingu i budowaniu relacji w biznesie.

O wartości produktu czy usługi nie świadczą współcześnie jedynie jego organiczne cechy. Na decyzje zakupowe klientów mają wpływ także wartości, za jakimi opowiada się dana marka i z którymi wybierając ją – identyfikują się konsumenci. Dzięki wykładowi Sylwii Piekarskiej (Grayling Poland) dowiecie się w jaki sposób globalne korporacje prowadzą swoje działania wizerunkowe w tym zakresie i wspólnie odpowiemy na pytanie: czy można planować tego typu działania jedynie na jednym, wybranym rynku?

Facebooka mają wszyscy. Od love brandów po firmy produkujące kafelki i urządzenia sanitarne. Czy ma to sens? Jak mądrze korzystać z tego narzędzia jako marka? Jak rozpocząć prowadzenie kanału? Czy wybrać tylko Facebooka, a może postawić na rozwój Instagrama czy Youtube’a? Podczas wykładu Anety Jabłońskiej (Agencja marketingowa VanLeif) poznacie podstawy budowania strategii marki w mediach społecznościowych. Dowiecie się co warto zdefiniować przed założeniem kanału, czym jest message house oraz jak wybrać odpowiedni tone of voice.

Każdy się zgodzi – że lepiej mieć silną markę, niż słabą. Kontrowersje dopiero się zaczynają przy definiowaniu, co oznacza mocna pozycja i co ją właściwie buduje. Co sprawia że marki rosną, a co jest jedynie naszym wyobrażeniem na ten temat? Jak kilka faktów o zachowaniu konsumenckim może zmienić to – jak patrzymy na marketing? Podczas wykładu Krzysztofa Dłużniewskiego (Brand Manager, Mondelez International), na przykładzie case studies z rynku brytyjskiego, poznacie proste błędy poznawcze, których możecie się ustrzec w przyszłej pracy w marketingu lub przy prowadzeniu własnej firmy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów i kandydatów na studia.

20 czerwca 2017 r. – aula 107

14.00–15.00 Własna firma – od pomysłu do realizacji | dr Aleksandra Marianna Jackiewicz

15.00–15.15 Społeczna Akademia Nauk – inwestycja w przyszłość, która się opłaca | dr Maciej Dębski
15.15–15.45 Clark University – czyli jak studia w języku angielskim mogą pomóc Ci w rozwoju kariery i osiągnięciu zawodowego sukcesu